Zalety cięcia strumieniem wodnym

Zalety cięcia strumieniem wodnym

Zastosowanie metody cięcia wodnego, ze względu na swoją uniwersalność, jest nieograniczone i dlatego kierujemy naszą ofertę usługowego wycinania do szerokiego kręgu klientów.

Oto przykładowe kategorie potencjalnych klientów:

 • Metoda cięcia wodnego jest niezwykle elastyczna i uniwersalna
  Przy pomocy strumienia wodnego można ciąć praktycznie dowolne materiały, co nie jest do uzyskania żadną inna znaną metodą. Strumieniem wodnym można ciąć wszystkie stale - konstrukcyjne, stopowe i narzędziowe (nawet w stanie utwardzonym), chromowe (nierdzewne i kwasoodporne), aluminium i jego stopy, miedź i mosiądze, tytan, molibden, materiały ceramiczne (płytki, gresy, porcelanę), kamień naturalny (marmur, granit) i sztuczny (wszelkie konglomeraty), szkło lite i klejone folią lub żywicą, kompozyty żywiczne, tworzywa sztuczne, drewno i materiały drewnopodobne (sklejka, MDF).
 • Cięcie wodne ma zastosowanie zarówno do materiałów twardych.
  takich jak metale, szkło lub kamień, jak i do materiałów miękkich, także trudnych do ciecia, takich jak gruba guma, pianka lub materiał tekstylny.
 • Strumieniem wodnym można ciąć wszelkie materiały do grubości 100 mm.
  Metoda ta ma zastosowanie także do ciecia materiałów cienkich i latwoodksztalcalnych np. cienkich tafli szklanych lub plexi oraz materiałów kruchych np. grafitu.
 • Zastosowanie technologii CAD/CAM w powiązaniu z CNC pozwala na
  uzyskanie dowolnych kształtów w zakresie geometrii dwuwymiarowej. Strumieniem wodnym można także wycinać otwory o średnicy od 1 mm. Poprzez dobór parametrów cięcia, można uzyskać rożne stopnie dokładności powierzchni, porównywalne do powierzchni po obróbce frezowania.
 • Cięcie odbywa się "na zimno"
  co jest ważne dla materiałów hartowanych i metali o niskiej temperaturze topnienia (aluminium).
 • Metoda jest tania i elastyczna,
  co jest ważne przy produkcji prototypów lub małych serii wyrobów.
 • Producenci mebli i wystroju wnętrz, gdzie zastosowane są nietypowe szkła, lustra, elementy ze sklejek lub płyt.
 • Metoda cięcia wodnego jest przyjazna dla środowiska naturalnego,
  ponieważ nie powstają przy jej zastosowaniu żadne odpady lub toksyczne gazy. Stosowane materiały ścierne są pochodzenia naturalnego i chemicznie obojętne. Posiadany przez nas stół CNC umożliwia wycinanie w płytach z wymienionych materiałów o rozmiarach 2000 x 3000 mm. Przygotowanie do cięcia polega na zaprojektowaniu kształtu, co odbywa się na programach CAD/CAM. Oczywiście może być wykorzystany projekt klienta, jeżeli zapis wycinanego kształtu jest dostępny w formacie *.DXF lub *.DWG.

Nasze statystyki

 • Klienci

  324

 • Realizacje

  412

 • Projekty

  231

Waterjet Wrocław cięcie strumieniem wodnym